Przewodnik Warszawa i okolice

Kolejny przewodnik – „Warszawa i okolice” również aut. dr. Mieczysława Orłowicza opisuje Warszawę z roku 1937 oraz miejscowości nieopodal niej, obecnie niektóre wchonięte już w granice miasta. Trafił się nam egzemplarz z autografem wspaniałego Prezydenta Warszawy – Stefana Starzyńskiego, dzięki któremu Stolica Polski uzyskała wiele nowych inwestycji, a gdyby nie wojna , może i zaczęto by budowę metra. W roku 1939 swą niezłomną postawą i emocjonalnymi przemówieniami do mieszkańców zdobył ogromny autorytet, zachował się jak trzeba…

Przewodnik zdobią fotografie znanego przedwojennego pejzażysty – Henryka Poddębskiego. Autor niezbyt przydługimi dziejami miasta wprowadza w klimat stolicy oraz miejsc wartych wówczas odwiedzenia. Dzięki reprintowi czytelnik będzie miał okazję porównać, co zostało z tej przedwojennej Warszawy wyruszając na wędrówki śródmiejskimi uliczkami…..

Zapraszamy Państwa w podróż sentymentalną w czasie do przedwojennej Warszawy.

CENA 40 ZŁ + 15 zł wysyłka 

Wydanie bibliofilskie w skórze 100% na  zamówienie  indywidualne w cenie 150zł/egz 150 x 210  mm, twarda płócienna oprawa z tłoczeniami w złocie, 180stron + tasiemka.

 

ZAMÓW ZA POMOCĄ FORMULARZA: